Pabriks: USA kolleeg lubas kõnelustel Venemaaga arvestada ka Läti huvisid

Ameerika Ühendriigid peavad silmas ka Läti huvisid, kui asuvad pingete vähendamiseks Euroopas kõnelustele Venemaaga, ütles USA kaitseminister Lloyd Austin telefonivestluses oma Läti kolleegi Artis Pabriksiga.

"Ühendriigid kinnitasid meile, et selline käitumiskultuur, mis ilmneb sageli Venemaa rahvusvahelises suhtluses, kus pakutakse kokkulepete sõlmimist üle liitlaste peade, on mõeldamatu. Ühendriigid ei toeta seda kunagi. Igasugused kõnelused Venemaaga toimuvad ainult teiste liitlastega konsulteerides, meid täielikult informeerides ning meie huvisid arvestades," ütles Pabriks.

Läti kaitseministri algatusel peetud telefonikõne USA kaitseministriga keskendus lisaks ka kahepoolsele koostööle ning pingelisele olukorrale Ukraina piiridel, vahendas Läti rahvusringhääling.

Pabriksi sõnul tänas USA Lätit Ukraina toetamise eest ning Läti kaitseminister kinnitas ka, et tema riik jätkab Ukrainale abi andmist.

"Kolmandaks arutasime ka edasist koostööd ning USA julgeolekuabi Lätile ja teistele Balti riikidele," ütles Pabriks.

Läti kaitseminister arutas Ukraina ümber kujunenud olukorda ning Venemaa ultimatiivseid nõudmisi ka USA Esindajatekoja Balti toetusrühma aseesimeeste Don Bakoni ja Rubens Gayegoga.

Järgmisel nädalal toimub rida kohtumisi Venemaa ning USA ja teiste NATO liitlaste vahel. Esmaspäeval, 10. jaanuaril peavad USA ja Venemaa läbirääkimisi tuumarelvastuse kontrolli ja Ukraina ümber valitsevate pingete üle, 12. jaanuaril kohtuvad Brüsselis Moskva ja NATO riikide esindajad NATO-Vene Nõukogu raames ning Venemaa tõstatatud teemasid saab arutada ka 13. jaanuaril Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) kohtumisel, mille liige on ka USA.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: LSM.lv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: