X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Aasta arst on pulmonoloog Pille Mukk

{{1642101660000 | amCalendar}}
Foto: Riigikantselei

Eesti aasta arst on pulmonoloog Pille Mukk.

18 aastat kopsuarstina töötanud Pille Mukk juhib sellest aastast Põhja-Eesti regionaalhaiglas sisehaiguste kliinikut ja on ühtlasi ka Raplamaa haigla juhataja.

Mukk ütles, et meditsiin on kõige põnevam eluvaldkond ning et arsti elukutse on olnud talle kutse läbi elu.

"Selle üle olen tõesti õnnelik ja tänulik. Ühtegi teise ametisse ei ole ma kunagi ennast mõelda osanud. Kuigi olen noorena õppides end proovile pannud ka teistes valdkondades, siis pigem kinnitamaks seda, et vajadusel saan muuga samuti hakkama ning tehtud valik on ikka kõige õigem," rääkis Mukk.

Mukk lisas, et tema ligi 25 aastat praktilises meditsiinis on näidanud,  et kõige suurem väärtus on olnud usaldavad patsiendid ja toetavad, kaasa mõtlevad kolleegid. Üksi ei tee selles süsteemis midagi.

"Samuti ei lase arstiamet mõttelaiskusel ja igavusel tekkida, pidevalt on vajadus juurde õppida. Aasta arsti tiitel tähendabki minu jaoks kõige enam inimeste usaldust ja viimase väljateenimine on tõeline tunnustus. Lisaks arstitööle olen täna ka päris suurte meeskondade juht, siin on minu jaoks kõige suurem väljakutse luua oma inimestele arendavad töötingimused ning võimalused endi parimaks realiseerimiseks. Läbi selle jõuab ka meie patsientideni parimal tasemel ravi."

Patsientide tagasisidest rääkides märkis Pille Mukk, et tema kogemus arstina näitab, et patsiendid annavad positiivset tagasisidet pigem hästi.

"Arste hinnatakse Eestis. Negatiivset tagasisidet on harva, kuid eks siingi kehtib paraku "tilk tõrva meepotis…" printsiip, seda tuleb teada ning osata sellega toime tulla. Arsti poole abi järele pöördutakse reeglina olukorras, mis on inimese enda jaoks kui mitte päris kriis, siis vähemalt stressirikas situatsioon. Viimasega tuleb arstil arvestada ka negatiivsete emotsioonide korral."

Pille Mukk tõi ka välja, et kõige keerulisemad on rasked haigusjuhud, kui abi pakkuda pole suudetud või ei ole see võimalik olnud.

"Kõik rasked situatsioonid on samas erialaselt väljakutseteks ning viivad professionaalses arengus edasi. Sama võib öelda kahe viimase tervisekriisiaasta kohta, et vaatamata kõigele on see kriis meid palju targemaks teinud ning huvitav on ka olnud. Ükskord kaugemalt tagasi vaadates ununeb ehk vahetu töökoormus ja intensiivsus sellest perioodist, järele jääb kogemus."

Pärast tööpäeva on Muki jaoks kõige tähtsam olla oma pere kitsamas ja laiemas ringis.

"Päriselt tööelu ma muust elust lahutada ei oskagi, ei pea ka vajalikuks. Eks ikka kõik see ongi minu elu, sellisena läbi põimunud, nii on ka minu lähedased minu töösse vähemalt kaudselt panustanud. Lisaks on mu elus veel inspireerivad sõbrad, maakodu, raamatud, teater, aeg endale ning enda tervise heaks – kõik see õiges tasakaalus aitabki raskete situatsioonidega toime tulla ja igapäevaseid pingeid maandada."

Doktor Mukk valiti välja enam kui 20 kandidaadi seast. Stenbocki majas andsid auhinna, Kai Roosaare loodud klaasskulptuuri üle peaminister, tervise- ja tööminister ning kolleegid.

Pille Mukk aasta arsti tiitlit vastu võttes. Autor/allikas: Riigikantselei

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: