Kallas: Telia ja Elisa samm on tervitatav

Sputniku mikrofon.
Sputniku mikrofon. Autor/allikas: ERR

Peaminister Kaja Kallas (RE) ütles Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister", et tervitab Telia ja Elisa sammu lõpetada koostöö PBK ja teiste Vene telekanalite edastajatega.

Telia Eesti ja Elisa otsustasid nimelt lõpetada koostöö Nord Print OÜ-ga, millele kuuluvad Eestis PBK Eesti, REN TV Estonia, NTV Mir Estonia ja mitmete teiste telekanalite edastamise õigused.

"Ma arvan, et see on väga tervitatav. See tähendab, et need firmad leiavad, et neil on ikkagi endal esiteks tööriistad, ja teiseks ka mingi roll. See on tõesti probleem, et Venemaa propaganda kanalid väga jõuliselt sellist sõjapropagandat esitavad. Ja see ka levib meil," kommenteeris Kallas.

"Eesti on demokraatlik õigusriik, mistõttu see õiguslik selgus on väga oluline. Nüüd riigikogus sai vastu võetud meediaseadus ja selle rakendamine, mis annavad aluse vaenulikku sisu edastava meediakanali leviku piiramiseks. Sellist alust varasemalt ei olnud. Iga riigi kogus on tagada, et tema meediaruumis ei kutsuta üles vihkamisele ega edastata sõjapropagandat. Aga Eesti on üks vabama ajakirjandusmaastikuga riike maailmas. Seega kõik sellised väga jõulised sammud peavad olema seadustega põhjendatud. Ja siin on väga oluline kvaliteetne uuriv ajakirjandus ja Eesti inimeste "meedia kirjaoskus"," kommenteeris Kallas.

Kallas ütles veel, et kui rääkida venekeelsete meediakanalite populaarsusest, siis jällegi positiivne on see, et viimastel aastatel on märkimisväärselt kasvanud kohalike venekeelsete meediakanalite populaarsus ja usaldusväärsus.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: Intervjueerisid Arp Müller ja Mirko Ojakivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: