Sule: Covid-positiivsete paigutamine tavaosakonda pole ravi halvendanud

Põhja-Eesti regionaalhaigla.
Põhja-Eesti regionaalhaigla. Autor/allikas: Aivar Kullamaa/PERH

Haiglaraviressursi parimaks kasutamiseks paigutatakse koroonapositiivne patsient mõnel juhul tavaosakonda, mitte koroonaosakonda, ütles terviseameti kriisistaabi meditsiinijuht Urmas Sule. Ravitulemusi pole see tema sõnul halvendanud.

Urmas Sule sõnul on praeguse koroonalaine eripära selles, et viimaste nädalate vaates on haiglates kasvanud nende haigete hulk, kellel on Covid-19 kaasuv haigus võrreldes nendega, kes vajavad ravi sümptomaatilise Covid-19-ga.

"Seega eri haiglates tulenevalt logistikast ja personalist me enam ammu ei hospitaliseeri patsiente, kellel on Covid-19 kaasuv haigus Covid-19 osakondadesse," ütles Sule ERR-ile. Ta selgitas, et osakondades on tekitatud Covid-positiivsete saarekesed.

"Peame haiglaraviressurssi kasutama mõistlikult, et tagada maksimaalne haiglaravi võimekus," põhjendas Sule haiglate valikut. "Ravitulemused pole halvenenud ja ressursikasutus on kindlasti paranenud. Saame patsiente paremini ravida. Ressursside all peame silmas nii personali kui ka haigla ruumiprogrammist tulenevaid võimalusi," rääkis Sule.

"Kui meil on 700 inimest haiglas, siis võitlus ei käi ainult selle nimel, kuidas Covid-19 haigetele tagada hea ravi, vaid meil on ka teiste patoloogiatega inimesed, keda tuleb võimalikult hästi ravida," selgitas Sule.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liige ülemarst Peep Talving ütles, et regionaalhaigla strateegia on jätkuvalt isoleerida kaasuva koroonanakkusega haiged Covid-voodikohtadele, kui vähegi võimalik. "Kui Covid-19 osakonnad on täitunud, siis isoleeritakse muu haigusega ja kaasuva Covid-nakkusega haiged vastava eriala voodikohtadele võimalikult rangetes isolatsioonitingimustes," sõnas Talving.

Koolivaheaeg kaalukeeleks

Koroonahaigete haiglaravi Eestis on tõusutrendil: haiglaravi vajab esmaspäevase seisuga kokku 679 patsienti. Neist 25 on kolmanda astme intensiivravil ja neist omakorda 15 juhitaval hingamisel.

"Haiglaravis on keskmine patsient üle 70 aasta vana, ja seal statistikas on hulgas lapsi ja sünnitajaid," rääkis Sule.

Häid võtteid nakatumist pidurdada ei ole, kuid üks võte on see, et esmaspäeval alanud koolivaheajal ei tohiks lapsed vanavanemaid külastada, rõhutas Sule. Nii on võimalik hoida ära haiglaravi ülekoormus paari nädala pärast.

Toimetaja: Mari Peegel, Indrek Kiisler

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: