Fotod: NATO lahingugrupi sõidukid ja tehnika jõudsid Paldiskisse

Teisipäeva hommikul sildus Paldiski sadamas parvlaev liitlaste sõidukite ja tehnikaga, mis hakkavad tugevdama Eestis paiknevat NATO lahingugruppi. Järgmise nädala jooksul ühinevad lahingugrupiga ka Eestis teenima hakkavad Ühendkuningriigi ja Taani kaitseväelased.

NATO lahingugrupiga liitub Tapa linnakus kokku üle 900 Briti kuningliku Walesi rügemendi kaitseväelase ning ligikaudu 200 Taani kaitseväelast koos sõidukite ja varustusega. Kui kõik üksused on kohale jõudnud, võtab Walesi kuninglik rügement NATO lahingugrupi juhtrolli üle Briti kuninglikult tankirügemendilt ning integreeritakse Eesti kaitseväe 1. jalaväebrigaadi, teatas kaitseväe peastaap.

Eelmise aasta septembrist Eestis teeniv Briti kuninglik tankirügement jääb Tapa linnakusse veel mõneks kuuks ning keskendub koostööle Eesti kaitseväe 1. jalaväebrigaadi ja 2. jalaväebrigaadiga.

Eelmisel nädala jõudis Tapa sõjaväelinnakusse Saksamaalt Sennelageri harjutusalalt teed alustanud esimene kuningliku Walesi rügemendi sõidukite kolonn kuue Challengeri tanki ja teiste soomusmasinatega.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid 2016. aasta juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi juhtriik on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on Prantsusmaa ja Taani. Tapale saabus esimene lahingugrupp 2017. aasta aprillis.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: