Venemaa kauplused hakkavad piirama esmaste toidukaupade müüki

Leib ja sai.
Leib ja sai. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Venemaa jaeketid palusid võimudelt luba piirata vajadusel esmaste toidukaupade müüki ühe ostja kohta, vahendas Interfax. Piirangute soov järgnes mitmete põhitoidukaupade hinnakontrolli kehtestamisele.

"Tööstus- ja kaubandusministeerium ning põllumajandusministeerium toetasid kaubandusorganisatsioonide algatust," teatas Venemaa tööstus- ja kaubandusministeerium.

Ministeerium selgitas, et selle meetme eesmärk on vähendada riski, et "spekulandid" ostavad kokku esmaseid toidukaupu, millele on tööstus- ja kaubandusministeeriumi, põllumajandusministeeriumi ja föderaalse monopolidevastase ametiga sõlmitud lepingute alusel kehtestatud minimaalne juurdehindlus.

Tööstus- ja kaubandusministeerium ütles, et paljudes piirkondades on juba registreeritud juhtumeid, kus selliseid kaupu osteti edasimüümise eesmärgil suures koguses.

Ministeerium lisas, et konkreetsed kaubad, millele piirangud tulevad, määrab jaekaupluste assotsiatsioon.

Alates märtsi algusest on Venemaal osade esmaste toidukaupade juurdehindlus jaekettides piiratud viie protsendiga. Mehhanism eeldab, et jaeketid võtavad vabatahtlikult kohustuse minimeerida juurdehindlust nelja esmase toidukauba kategooria puhul: piimatooted, pagaritooted, suhkur ja "boršikomplekti" köögiviljad.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: