Georgi linti ja Butša mõrvu õigustanud veokijuhti ei lubatud Eestisse

Eesti piirivalvur.
Eesti piirivalvur. Autor/allikas: PPA

Piirivalvurid ei lubanud Eestisse sõjasümboolikat eksponeerinud ja Ukrainas Butšas toimunud massimõrva õigustanud veokijuhti, teatas Lõuna prefektuur.

Politsei teatel saabus ööl vastu neljapäeva Koidula piiripunkti veoauto Mercedes, mida juhtis Venemaa kodakondsusega mees. Veokile lähenedes märkasid piirivalvurid kabiinis esiklaasil rippumas Georgi linti, mistõttu viidi veokijuhiga läbi täiendav vestlus.

Sõjasümboolika eksponeerimise kõrval õigustas mees aga ka jutuajamises agressiooni Ukraina vastu.

Veokijuht märkis, et on hästi kursis Butšas ja mujal Ukrainas toimuvaga, ent nii olevatki tema meelest ainuõige.

"Sellega lõppes jutuajamine kiirelt ning piirivalvurid saatsid Paldiskisse sõiduautodele järele minema pidanud veokijuhi tühja haagisega tagasi Venemaale. Kuna taolisest sõjasümboolikast on oht ka Eesti riigi avalikule korrale, siis otsustasime veokijuhi viisa kehtetuks tunnistada, koostasime talle sisenemiskeelu, ei lubanud tal Eestisse siseneda ja saatsime ta tagasi Venemaale," teatas Lõuna prefektuur.

Schengeni piirieeskirjade järgi on piirivalvuritel õigus kolmanda riigi kodanikku mitte riiki lubada ning riigipiiri seaduse alusel lähteriiki tagasi saata, kui tema tegevusest on oht Eesti või Schengeni liikmesriigi avalikule korrale ja julgeolekule.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: