"AK. Nädal": kuidas inimesed suhtuvad Soome ja Rootsi NATO-ga liitumisse?

Soomest ja ka Rootsist tõi lõppev nädal sõnumeid nende üha selgemaks saavast kavatsusest liituda NATO-ga. "Aktuaalne kaamera. Nädal" küsis inimestelt siin- ja sealpool Soome lahte, kuidas nad sellesse suhtuvad.

Arvamused Helsingis:

"Ma veidi arvan, et peab, aga ma ei tea kõiki põhjendusi. Peaks teadma rohkem headest külgedest. Neist räägitaksegi palju, aga palju on halbu külgi. Ja kui palju see maksab ja mida see tähendab näiteks Soome meestele, sellest ma tahaks natuke rohkem teada."

"Ma usaldan meie poliitilisi juhte ja presidenti, kes teavad neist asjadest palju, et nad teevad selle õige, targa otsuse. Ma ei tea asjast piisavalt, aga kui peaks tunde tasandil otsustama, siis see otsus oleks NATO kasuks."

"Meie julgeoleku alalhoidmiseks. Soomel on hea kaitsevõime, aga mõne suurjõu vastu sellest ei piisa."

"Ma põhimõtteliselt ei poolda sõjalisi koalitsioone, aga nüüd ei ole see põhimõte enam nii kindel ehk siis, ma endiselt ei poolda, aga ega see liitumine mingi maailmalõpp nüüd ka ole."

Arvamused Tallinnas:

"Ainult positiivselt. Ja kahe käega. Ja ootan kui Rootsi järgneb."

"Eks nad on pikalt ju rääkinud sellest, eks nad peavad ise otsustama."

"Nad võiks ju liituda."

"President Ilves vist ütles, et siis on Läänemeri NATO sisemeri, kus on Kaliningradi saar. Minu meelest see on ilusti välja mõeldud."

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera. Nädal"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: