Koroonaga haiglasse sattunute arv langes nädalaga veerandi võrra

Mask ja võililled.
Mask ja võililled. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Koroonaviirusega sattus eelmisel nädalal haiglasse veerandi võrra vähem inimesi kui nädal varem, kuid laste haigestumine viirusesse kasvas, selgub terviseameti epiidülevaatest.

Nädalaga lisandus 1126 haigusjuhtu, teste tehti ligi 12 000. Positiivsete testide osakaal oli üle üheksa protsendi nagu ka eelnenud nädalal ning koroonaviiruse riskitase on keskmine.

Haigestumine kasvas 0-3 ja 10-14-aastaste laste seas, viimases vanuserühmas oli kasv 29 protsenti. Üle 60-aastaste haigestumine aga vähenes, üle 80-aastaste seas oli langus üle 50 protsendi.

Haiglanäit püsib stabiilne ja alanud nädala jooksul võib terviseameti prognoosi järgi oodata umbes 800 nakatunut, haiglanäit peaks minema 100 juurde.

Haiglaravil oli pühapäevase seisuga COVID-19-ga 124 patsienti, kellest neli oli intensiivravil ja üks juhitaval hingamisel. Keskmine haiglasolijate vanus oli 72. Koroonat põdevate haiglapatsientide üldarvust suurem osa on vanemad kui 60 aastat. Omikrontüve osakaal on sada protsenti.

Hooldekodudes on kollete arv samal tasemel nagu nädal varem, koldeid on kokku kuus, nakatunuid 159, neist 24 inimest personali hulgast.

Reovees püsib viirusesisaldus jätkuvalt kollasel ehk mõõdukal tasemel, ükski proov ei viita väga laialdasele viiruselevikule. 

Nädala jooksul suri koroonaviirusega kolm inimest, kelle keskmine vanus oli 79. Keskmine päevane surmajuhtude arv langes nädalaga märgatavalt.

Samal ajal langeb ka grippi haigestunute arv. Möödunud nädalal kinnitati 223 A-gripiviirust, haiglaravi vajas 47 inimest.

Sellel hooajal on gripi tüsistuste tõttu surnud kolm inimest, kes kõik olid üle 70-aastased, raskete kaasuvate haigustega ja gripi vastu vaktsineerimata.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: