Aasta kool on Läänemaa ühisgümnaasium

{{1653624780000 | amCalendar}}

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna andis "Terevisiooni" otse-eetris Läänemaa ühisgümnaasiumile üle aasta kooli tiitli, mille võtsid vastu õpilasesinduse liikmed Erko Puskar ja Elisabeth Sild.

"Olukorras, kus 1300 kilomeetri kaugusel käib sõda, mõtleme me selle peale, et tegelikult kool on suuresti see koht, kus luuakse maailma rahu. Õpetades noortele inimestele koostööd ja solidaarsust üksteise suhtes, õpetame me tegelikult rahus elama. Ja just nimelt siin – Läänemaa ühisgümnaasiumis – õpetatakse noortele inimestele, kuidas rahus elada, kuidas igaüks on tähtis ja kuidas kõigiga peab olema solidaarne," ütles Liina Kersna aasta kooli karikat üle andes.

Teisele kohale tuli Metsküla algkool ning žürii ja rahvahääletuse punktiarvestuse tulemusena tuli kolmandaks Jüri gümnaasium.

"Aktuaalne kaamera" käis reede hommikul Läänemaa ühisgümnaasiumis ja uuris, mis teeb koolipere arvates sellest koolist parima Eestis.

"Eks siin ole palju faktoreid, aga minu arvates just inimesed, õpilased ja ka koolitöötajad. See õhkkond on nii äge siin," ütles kooli õpilasesinduse liige Erko Puskar.

"Ma ei tea ühtegi kooli, kus oleks nii äge koolipere. Ilmselt ma ei ole küll erapooletu ka, aga need inimesed on siin suurepärased ja teevad sellest koolist just selle kooli, mis see on," ütles õpilasesinduse liige Elisabeth Sild.

Lisaks tiitli pälvimisele tekitas noortes palju elevust see, et hommikul läks koolimajast otse-eetrisse "Terevisiooni" saade. Kuna praegu on nutiajastu, siis jälgisid paljud õpilased pärast karika kättesaamist põnevusega telefonist, mida nende koolimajast veel Eesti rahvale näidatakse.

Õpilane Johanna Loorens tõdes, et kooli võit oli üllatus, kuigi seda kõik lootsid. "Ma arvan, et keegi ei osanud seda oodata, aga südames ikka lootsid, et tuleb," ütles ta.

Kooliaasta on lõpusirgel ja kätte jõuab aeg teha kokkuvõte. Mis on jäänud Läänemaa ühisgümnaasiumi direktori Ain Iro jaoks kõige eredamalt meelde?

"Ma ütleks, et kõige rohkem sellest aastast teeb rõõmu see, et me suutsime praktiliselt kõik planeeritu ellu viia kõigi karantiinide ja haiguste kiuste. See on selline tõsine positiivne laks selles aastas olnud," rääkis ta.

Aasta kooli finaalis võistles omavahel 10 kooli, kellele sai "Terevisiooni" vahendusel hääli anda.

Kümme finaalis võistlevat kooli olid Läänemaa ühisgümnaasium, Metsküla algkool, Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium, Püha Johannese kool, Jüri gümnaasium, Pärnu Ülejõe põhikool, Jakob Westholmi gümnaasium, Iisaku gümnaasium, Jõhvi gümnaasium ja Tallinna Laagna gümnaasium.

Möödunud aastal valiti aasta kooliks Uulu põhikool.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Juhan Hepner, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: