Jaanipühadel tegid politseile muret joobes juhid ja liiklusõnnetused

Võidupüha ja jaanipäev möödusid politseile töiselt, kuid raskeid avaliku korra rikkumisi pühad endaga kaasa ei toonud. Peamine murekoht olid joobes juhid ja rasked liiklusõnnetused, joobes juhte registreeriti 133 ehk ca 50 võrra rohkem kui mullu

PPA operatiivjuhi Rain Jõeveeri sõnul sarnanesid jaanipühad liikluses toimunu kõrvale jättes tavapärasele nädalavahetusele. "Ühtekokku teenindasid politseinikud 23. ja 24. juunil pisut enam kui 1200 väljakutset ning suurem osa neist olid seotud alkoholiga ja olukordadega, kus inimesed end ise ohtu panid," kirjeldas ta.

Jaanipühade jooksul sai politsei teate enam kui sajast lähisuhtevägivalla juhtumist, mida on tavapärasega võrreldes rohkem.

Märksa halvem seis oli liikluses ning kahjuks ei möödunud jaanipühad surmadeta. "Pühade jooksul juhtus 24 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga 24 inimest ning hukkus kolm," ütles Jõeveer.

Esimene traagilistest liiklusõnnetustest juhtus vahetult enne pühade algust, kui 40-aastase mehe juhitud sõiduauto sõitis 22. juuni õhtupoolikul Viljandimaal teelt välja vastu puud ning selle juht hukkus. "Kaks liiklussurma tõi endaga ka kaasa jaanipäev. Pärnus sõitis jaaniöö hakul end vastu silla tugisammast surnuks 29-aastane noor mees ning Tartus kukkus 13-aastane poiss tõukerattaga sedavõrd raskelt, et noort elu enam päästa ei õnnestunud," kurvastas Jõeveer.

Kahe päeva jooksul kontrolliti enam kui 24 000 autojuhi kainust, kellest 133 juhti olid alkoholijoobes ning kuus narkojoobekahtlusega. Eelmise aasta jaanipühadeaegu tabati roolist 81 joobes juhti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: