5G teise sagedusloa oksjoni võitis Telia

Telia
Telia Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

5G sagedusalas 3410-3800 MHz korraldatud avaliku konkursi teise sagedusloa võitis enampakkumisel 8,5 miljoni euroga Telia Eesti.

Teise loa enampakkumine algas 9. juunil alghinnaga 1 597 000 eurot. Kokku toimus 70 vooru, teatas tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA).

Esimese sagedusloa enampakkumise võitis Elisa 7,2 miljoni euroga.

TTJA väljastab Telia Eesti AS-ile sagedusloa peale konkursi tulemuste kinnitamist ning ettevõtte poolt loatasu ja riigilõivu laekumist. Seejärel saab Telia alustada 5G võrgu rajamist.

"On rõõm tõdeda, et ka teise sagedusloa konkurents 70 vooruga oli väga tihe, mis ilmestab veelkord seda, et 5G teenuste turule toomine on sideettevõtetele väga oluline. Kaks sagedusluba on nüüd välja antud ja neil ettevõtetel on nüüd võimalus alustada 5G võrkude arendamist. Jäänud on välja jagada veel viimane sagedusluba," sõnas TTJA peadirektor Kristi Talving.

Viimase, kolmanda sagedusloa enampakkumise kuulutab TTJA peale teise sagedusloa eest riigilõivu ja loatasu laekumist.

Kolmanda sagedusloa enampakkumisel ei saa enam osaleda ettevõtjad, kellele on konkursi käigus load juba väljastatud. Seega jätkavad kolmandale loale konkureerimist Tele2 ja Leedu Bite.

"Täna töötab meil Eestis üle paarisaja 5G tugijaama ning Telia 5G levi katab üha suuremat osa Eesti elanikkonnast. See on korralik vundament, mille pealt 5G võrgu arendamisel edasi liikuda," ütles Telia Eesti juhatuse esimees Robert Pajos.

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul plaanib ettevõte lähiajal järk-järgult hakata klientidele pakkuma kiiremaid koduinterneti pakette, mida saab kasutada üle 5G võrgu.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: