5G konkursi 700 MHz vahemiku enampakkumisel said sagedusload kõik kolm osalejat

Sidemast.
Sidemast. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) korraldatud 5G konkursi sageduslubade võitjateks sagedusalas 694–790 MHz osutusid kõik kolm pakkumisel osalenud ettevõtet – Elisa Eesti AS, Tele2 Eesti AS ja Telia Eesti AS.

Kõik osalejad võitsid endale kaks 2x5 MHz sagedusluba, teatas TTJA esmaspäeval.

Pressiteate kohaselt oli Elisa Eesti AS-i pakkumine 2 111 596 eurot, Telia Eesti AS-i pakkumine 2 011 487 eurot ja Tele2 Eesti AS-i pakkumine 2 000 000 eurot.

Ühe sagedusloa alghind oli 1 000 000 eurot. Enampakkumine algas 8. novembril ning kestis kolm vooru.

TTJA väljastab sagedusload peale konkursi tulemuste kinnitamist ning loatasu ja riigilõivu laekumist.

Enampakkumise tulemusel saadud sagedusloa omanikul on kohustus arvates sagedusloa saamisest teha sideteenus kättesaadavaks kahe aasta jooksul vähemalt 50 protsendi ulatuses ning nelja aasta jooksul vähemalt 95 protsendi ulatuses igas maakonnas, välja arvatud Ida-Viru, Jõgeva, Tartu, Põlva ja Võru maakonnas. Nendes maakondades ei ole täna kehtivate Venemaa televisiooniringhäälingu piirangute tõttu võimalik samasugust katvust tagada.

Konkursi võitjatel ei ole küll kohustust nimetatud maakondades 95-protsendilist katvust tagada, kuid võrkude ehitamine on siiski võimalik ning 5G levi saab täiendavalt tagada ka teiste sagedusaladega.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: