Kolmanda 5G konkursi võitis juba esimesel päeval Tele2

Sidemast.
Sidemast. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kolmanda 5G konkursi võitis konkursi esimesel päeval ligikaudu 1,6 miljoni euro suuruse pakkumise teinud Tele2 Eesti.

Tele2 võitis konkursi sagedusalas 3410-3800 MHz ning saab võrgu rajamist alustada peale tulemuste kinnitamist ning loatasu ja riigilõivu laekumist.

"Konkurss sai mõneti ootamatult kiire lõpplahenduse, kuid õnnitleme kõiki enampakkumiste võitjaid," ütles tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti peadirektor Kristi Talving.

"Kolmanda 5G loa võitja selgus enampakkumise esimesel päeval. Esimeses voorus tegi pakkumuse ainult Tele2 Eesti AS ja teises voorus täiendavaid pakkumusi ei esitatud. Kolmanda sagedusloa enampakkumisel oli õigus osaleda sideettevõtetel, kes ei olnud juba käesoleva konkursi raames sagedusluba omandanud," selgitas Talving.

Esimese sagedusloa enampakkumise võitis 27. mail 7,2 miljoni euroga Elisa Eesti ning teise 15. juulil 8,5 miljoni euro suuruse pakkumise teinud Telia Eesti.

Kokku osales konkursil neli sideettevõtet, lisaks Elisale, Teliale ja Tele2-le ka Leedu Bite.

Sügisel on plaanis alustada järgmise 5G sagedusala (694-790 MHz) konkursiga, mis sobib eelkõige väiksema asustustiheduse ja maapiirkondade katmiseks 5G-ga. Enampakkumisele läheb kokku kuus sagedusluba, kus iga osaleja saab võita maksimaalselt kaks sagedusluba.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: