Utilitas hakkab Tallinna kütmisel maagaasi asemel kasutama diislikütust

Utilitas Tallinn palus keskkonnaametilt luba kasutada Tallinna kütmisel maagaasi asemel diislikütust, majandusministeeriumi hinnangul on erandi andmine põhjendatud.

Utilitas toodab enamasti Tallinnas soojust biomassist ja gaasi kasutatakse talviste tipukoormuste katmiseks ning hoolduste ajal.

"Ettevõte on oma taotluses kirjeldanud, et neil ei ole olnud võimalik vajalikus mahus maagaasi tarneid gaasiturult hankida. Seda infot toetab ka üldine olukord maagaasiturul," märkis majandusministeerium vastuses keskkonnaametile.

Ministeeriumi teatel ei ole augusti andmete kohaselt kõigil müüjatel kütteperioodiks vajalik gaas veel täies mahus tagatud, mistõttu peaksid kõik gaasitarbijad võimalusel selle kasutamist piirama ja võtma kasutusele alternatiivsed kütused.

"Nii tagatakse, et maagaas oleks olemas kogu kütteperioodil ning tarned kõige haavatavamatele tarbijagruppidele ei katke," kirjutas ministeerium.

Majandusministeerium nõustub Utilitase hinnanguga tarneraskuste kohta ja leiab, et seetõttu on diislikütuse kasutamine maagaasi asemel põhjendatud.

Erandit on ministeeriumi hinnangul mõistlik rakendada kuni talvise kütteperioodi ehk mai lõpuni.

Eesti kaugküttesektoril oleks võimalik asendada küttehooajal teravatt-tunni jagu gaasi põlevkiviõliga, mis oleks umbes neljandik Eesti praegusest gaasitarbimisest või kolmandik seni kaugküttes ühel küttehooajal kasutatavast gaasist.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: