Läti võib ukrainlased majutada Vene ja Valgevene sanatooriumitesse

Sanatoorium Belorusija Jurmalas
Sanatoorium Belorusija Jurmalas Autor/allikas: Kuvatõmmis Google Maps keskkonnast

Kevadel pidi töö peatama üks Vene ja üks Valgevene omanikele kuuluv sanatoorium. Läti justiitsministeerium uurib võimalusi, et kuidas antud kinnistud arestida ning kasutada neid Ukraina sõjapõgenike majutamiseks, vahendas Läti rahvusringhääling LSM.

Õigusanalüüs varade arestimiseks pole veel alanud, kuid Läti justiitsministeerium ja Ukraina on juba suutnud leida põhimõttelise kokkuleppe, mille sisu pole veel avalik. Läti justiitsministeerium tegi vastavasisulise avalduse suve alguses.

Justiitsministeeriumi kantsleri Andris Vitolsi sõnul oleks Vene ja Valgevene varasid Lätis keeruline arestida kui need oleksid peale arestimist mõeldud ainult siseriiklikuks kasutuseks. Kokkulepe Ukrainaga Ukraina sõjapõgenike majutamiseks lihtsustab võimalikku arestimise protsessi.

Mõlemad sanatooriumid asuvad Jurmalas pealinna Riia lähistel.

Jurmalasse on kohaliku omavalitsuse teatel majutatud üle 1200 Ukraina sõjapõgeniku.  

Justiitsministeerumi sõnul ei ole veel selge kui kaua õiguslik analüüs võib kesta ning millal oleks võimalik antud kinnistud arestida.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: