Leedu saadab välja Venemaa ajutise asjuri

{{1664800320000 | amCalendar}}
Foto: Pixabay

Leedu välisministeerium kuulutas esmaspäeval persona non grata'ks Venemaa ajutise asjuri Sergei Rjabokoni. Vilniuse teatel ei sobi tema hiljutised avaldused kokku diplomaadi staatusega.

"Tema hiljutised tegevused ja avaldused ei sobi kokku diplomaadi staatusega ning neid tuleb vaadelda kui sekkumist asukoha riigi siseasjadesse," teatas Leedu välisministeerium. 

Ministeerium ei täpsustanud Rjabokoni väidetavaid süütegusid. Ta peab riigist lahkuma järgmise viie päeva jooksul, vahendas Reuters. 

Venemaa välisministeerium kritiseeris Vilniuse otsust ja lubas sellele sammule vastata. 

Ajutine asjur on kõrge diplomaat, kes täidab ajutiselt oma riigi välismaises diplomaatilises esinduses suursaadiku äraolekul tema ülesandeid.

Leedu saatis juba aprillis välja Venemaa suursaadiku ja kutsus tagasi enda suursaadiku. 

Poola ja Soome välisministeerium kutsusid välja Venemaa suursaadiku, et väljendada vastuseisu Ukraina territooriumite annekteerimisele. Venemaa suursaadik Poolas Sergei Andrejev eitas, et tegemist oli pseudoreferendumitega Ukraina oblastites.

"See on teie hinnang, meie arvame teistpidi. Täna ja homme toimub nende regioonide ratifitseerimine. Neli endist Ukraina piirkonda saavad igavesti Venemaa Föderatsiooni osaks," ütles Andrejev.

Ajakirjaniku öeldut, et Venemaa rikub rahvusvahelist õigust, Andrejev eitas. "Tegemist on nende territooriumite elanike enesemääramise väljendusega, mida Venemaa täielikult toetab. Meie tegevuste alus järgib täielikult rahvusvahelist õigust," ütles ta.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: