Riigikantselei üüris 96 tippjuhi sotsialiseerumisürituseks Ugala teatri

Ugala Teater
Ugala Teater Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Riigikantselei pani tippjuhtidele lõõgastumiseks kinni Ugala teatri ja tellis Ugalalt lühietenduse, 96 tippjuhile (osales lõpuks 60) mõeldud ürituse eelarve oli 60 000 eurot, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tippjuhtide aastakonverents, millele mitu endist ametnikku ja poliitikut pärast muinsuskaitseameti endise juhi Liisa Pakosta kulutusi käsitlenud artikliseeriat Eesti Päevalehe tähelepanu juhtisid, toimus 13.–14. oktoobril Viljandis. Ühe üritusel osalenu sõnul ei olnud tegemist vaid peoga, vaid päeval toimus ka konverents.

Tippjuhtide hulka kuuluvad vabariigi valitsuse määruse kohaselt ministeeriumide kantslerid ja asekantslerid, riigikantselei direktorid, ametite ja inspektsioonide peadirektorid, häirekeskuse peadirektor, riigiarhivaar, kaitseväe juhataja ja riigi peaprokurör.

"Ürituse eelarve oli 60 000 eurot, sh käibemaks," ütles tippjuhtide kompetentsikeskuse juhataja Maria Kütt ja lisas, et üritust rahastati Euroopa sotsiaalfondist tippjuhtide arendamise tegevuse kaudu – sealt tuli 65 protsenti – ja riigikantselei kandis eelarve kaudu umbes 35 protsenti kulusid.

Eeldatavasti 60 000 eurot maksma läinud üritusele lisandus osalejate ööbimiskulu, mille Küti sõnul tasus iga tippametniku eest asutus, kus ta töötab.

13. oktoobri pärastlõunal alanud konverentsi töine osa toimus pärimusmuusika aidas ja algas Rootsi lauas serveeritud lõunaga. Avasõnad lausus riigisekretär Taimar Peterkop, järgnesid Iisraeli julgeolekueksperdi Eran Casheri ettekanne kriisikindlusest, dr Merle Parmak rääkis tippjuhtidele, mida me teame resilientsusest ning kantslerid Tarvi Sits, Kristi Vinter-Nemvalts ja Maarjo Mändmaa osalesid Peterkopi juhitud vestlusringis "Kriisikindel Eesti".

Hilisemas programmis oli pidulik õhtusöök, konverentsi teemaga haakuv lühietendus ja sellele järgnenud "võrgustumise võimalust pakkuv koosviibimine" Ugala teatri ruumides. Reedel, 14. oktoobril kogunesid tippjuhid hommikul kell 9 ja kuulasid, mida on öelda peaminister Kaja Kallasel, sellele järgnes vestlusring teemal "Kriisikindel Eesti" erasektori tippjuhtidega, kus osalesid Mari-Liis Rüütsalu, Agris Peedu ja Olavi Lepp, ning pärast Confido tegevjuhi Kalev Reiljani juttu erasektorist ja lõuna söömist sõitsid osalejad koju.

Ugala rendi eest 13. oktoobri õhtul tuli tasuda 8000 eurot, millele lisandus käibemaks, õhtusöök koos seda toetavate teenuste ja inventariga maksis 10 505,82 eurot pluss käibemaks, eeskava maksumus oli 13 725 eurot.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: