Kultuurilise mitmekesisuse asekantsleriks sai Eda Silberg

Eda Silberg
Eda Silberg Autor/allikas: Kadri Purje

Kultuuriminister Piret Hartman nimetas kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsleriks Eda Silbergi. Uus asekantsler alustab tööd 14. novembril.

Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler korraldab lõimumise, sealhulgas kohanemise valdkonna arengusuundade väljatöötamist ja elluviimist. Samuti on tema ülesanne Eestis elavate vähemusrahvuste ja hõimurahvaste kultuurielu arenguks vajalike tingimuste loomine ning väljaspool Eestit elavate rahvuskaaslaste kultuurielu ja -tegevuse arendamise toetamine.

Silbergi sõnul on valdkonna peamisteks väljakutseteks Eestisse saabunud sõjapõgenike kohanemise ning erisuguse keele- ja kultuuritaustaga elanike lõimumise toetamine. "Kujundamist vajavad teekonnad, mis aitavad sihtrühmadel kohaneda riigi keele-, kultuuri- ja komberuumis ning selles aktiivselt osaleda," rääkis Silberg.

Silberg töötas asekantsleriks nimetamiseni kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna juhatajana. Varem on ta töötanud Integratsiooni Sihtasutuses administratiivdirektori, haridusprogrammide keskuse juhi, projektijuhi ning eesti keele laagrite koordinaatorina. Ta on olnud Avatud Hariduse Liidu Tallinna keskuse tegevjuht ning Tartu keskuse täiskasvanute koolitaja. Silberg on õppinud Tartu Ülikoolis vene ja slaavi filoloogiat.

Enne ministriks saamist täitis kultuurilise mitmekesisuse asekantsleri ametikohta Piret Hartman.  

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: