Tallinna-Tartu maanteest on neljarajaliseks saanud 84 kilomeetrit

Käreve-Kardla lõik
Käreve-Kardla lõik Autor/allikas: Transpordiamet

Esmaspäevast on liiklusele täies mahus avatud Tallinna-Tartu maantee 4,3-kilomeetrine Kärevere–Kardla lõik, mis on Tartu poolt vaadates esimene valminud neljarajaline lõik sellel maanteel. Kokku on praeguseks Tallinna ja Tartu vahel kulgevast riigi põhimaanteest 2+2 lõike 84 kilomeetri ulatuses.

Kärevere-Kardla maanteelõik läbib Natura 2000 loodus- ja linnuala, millest tulenevalt rajati loodusala metsapiiride lähedusse kaks tunnelit suurulukitele, teatas transpordiamet. Üks suurulukitunnelitest ehitati kaheotstarbelisena – suurulukite läbipääs koos kogujatee läbipääsuga. Teine tagab üksnes loomadele läbipääsu tee alt. Lisaks rajati kaks teealust truupi väikeulukitele ning maantee serva ligi 7,7 km ulukitara.

Samuti ehitati 97 meetrit müratõkkeseina. Ehituse käigus tehti maaparandustöid, side-ja elektritöid, paigaldati uued liikluskorraldusvahendid ning rajati nii kõrg- kui ka madalhaljastus.

Teelõigul on sõiduradade laius 3,5 meetrit, eraldusriba laius 2,8 meetrit ja sõidutee servas on 2-2,5 meetri laiune kindlustatud teepeenar. 2+2 ristlõikega teelõigule paigaldati metallist karptalast keskpiire. Ehitati uued juurdepääsuteed ning tagasipöördekohad kohaliku liikluse ühendamiseks olemasoleva teedevõrguga ja juurdepääsuks teeäärsetele kinnistutele.

Lepingu Kärevere–Kardla lõigu ehitamiseks sõlmit transpordiamet 2021. aasta veebruaris. Ehitas AS Nordecon ning omanikujärelevalvet viis läbi OÜ Toomtsentrum. Teelõigu ehitus läks maksma 12,6 miljonit eurot (lisandub käibemaks).

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: