X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Riigikogu pikendas haiguspäevade hüvitamise korda

Ravimid gripi leevendamiseks
Ravimid gripi leevendamiseks Autor/allikas: Pixabay

Riigikogu otsustas kolmapäevasel erakorralisel istungil, et jätkub senine haiguspäevade hüvitamise kord, kus esimene haiguspäev on töötaja omavastutusel, tööandja maksab hüvitist teisest kuni viienda ning haigekassa alates kuuendast haiguspäevast.

Keskerakonna fraktsiooni algatatud töötervishoiu ja tööohutuse seaduse ning ravikindlustuse seaduse muutmise seaduse järgi pikeneb senine haiguspäevade hüvitamise kord poole aasta võrra.

2021. aasta algusest kehtinud haigushüvitiste maksmise ajutise korra kohaselt on esimene haiguspäev töötaja omavastutusel, tööandja maksab hüvitist teisest kuni viienda ning haigekassa alates kuuendast haiguspäevast. Varem maksis tööandja hüvitist neljandast kaheksanda päevani ja haigekassa alates üheksandast päevast ning esimese kolme päeva eest töötaja hüvitist ei saanud.

Algselt nägi eelnõu ette praeguse regulatsiooni alaliseks muutmise, kuid sotsiaalkomisjon viis eelnõusse teise lugemise eel muudatuse, mille kohaselt pikeneb see tuleva aasta juuni lõpuni.

Eelnõu algatajate sõnul aitab muudatus piirata nakkus- ja viirushaiguste levikut, võimaldades inimestel haiguse korral sissetulekut kaotamata koju jääda ja end ravida. Muudatus nõuab haigekassa eelarvest 16 miljonit eurot lisaraha.

Seaduse poolt hääletas 54, Riigikogu liiget, vastu ja erapooletuid ei olnud.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: