Uuring: Toetus Ukraina sõjapõgenike vastuvõtmisele püsib kõrge

Sõjapõgenikud tänavu kevadel vastuvõtukeskuses Tallinnas Niine tänaval
Sõjapõgenikud tänavu kevadel vastuvõtukeskuses Tallinnas Niine tänaval Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Toetus Ukraina sõjapõgenike vastuvõtmisele püsib Eestis kõrgel tasemel, kuigi on alates kevadest langustrendis, selgus riigikantselei tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest.

Toetus Ukraina sõjapõgenike vastuvõtmisele on alates kevadest väga aeglases langustrendis. Kõrgeim oli toetus põgenike vastuvõtmisele aprillis, kui
kindlasti/pigem toetas põgenike vastuvõtmist 81 protsenti elanikest, kuid järgnevatel kuudel on toetus aeglaselt, kuid stabiilselt vähenenud.

Oktoobris toetas põgenike vastuvõtmist 72 protsenti ja novembris 71 protsenti elanikest. Samas on uuringu statistiline mõõtmisviga on 2,52 protsenti, mis tähendab, et kahe kuu võrdluses on muutus allapoole mõõtmisviga ning nii väikese muutuse puhul võib uuringu teostajate hinnangul väita, et viimastel kuudel toetusnumbrid püsinud praktiliselt muutmata.

Suhtumine sõjapõgenike vastuvõtmisesse rahvuseti Autor/allikas: riigikantselei

Põgenike vastuvõtmisele kindlat toetust väljendavate inimeste osakaal on võrreldes kevadega samuti vähenenud – aprillis oli vastav näitaja 52 protsenti, oktoobris 32 protsenti ja novembris 33 protsenti. Toetus põgenike vastuvõtmisele on vähenenud nii eestlaste seas (aprillis toetas 92 protsenti, oktoobris ja novembris 80 protsenti) kui muudest rahvustest elanike seas (aprillis toetas 59 protsenti, oktoobris 54 protsenti ja novembris 51 protsenti).

Riigikantselei strateegilise kommunikatsiooni osakonna tellimusel viidi 2022. aasta 17.– 21. novembril läbi üle-eestiline avaliku arvamuse
uuring, mille käigus küsitleti veebis ja telefoni teel 1256 vähemalt 15-aastast Eesti elanikku. Varem on sarnased uuringud toimunud umbes ühekuuse intervalliga.

Suhtumine sõjapõgenike vastuvõtmisesse Autor/allikas: riigikantselei

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: