Kaitsevägi sai kätte esimese uuenduskuuri läbinud liikursuurtüki K9

Militaar- ja raskeveokite tootmise ja hoolduse ettevõte Go Craft andis Eesti kaitseväele üle esimese uuenduskuuri läbinud liikursuurtüki K9.

Lõuna-Koreast hangitud relvasüsteem ise ümberehitusel ei muutu, kuid masinaid kohendatakse vastavalt Eesti vajadustele. Neile paigaldatakse vajalikke lisaseadmeid, uuendatakse elektrisüsteemi ja pannakse värske värvikiht.

2024. aasta esimeseks pooleks läbivad uuenduskuuri kõik Eestis juba kohal olevad 18 liikursuurtükki, samuti kuus K9, mis veel saabuvad.

"Nendele masinatele paigaldatakse tulekustutussüsteemid, uued side- ja juhtimissüsteemid, samamoodi varustuskastid pardale ja uuendatakse elektrisüsteem. Kui meie tööd väljendada mahuliselt, siis meie juurest need masinad sõidavad ära umbes tonni jagu raskemalt," selgitas Go Crafti tegevjuht Kalvi Pukka.

"Eestindasime teda natukene. Eesti kliima jaoks spetsiifilised lisamugavused ja loomulikult eestikeelsed kirjad, paneelid sees," ütles suurtükiväe pataljoni tulepatarei ülem kapten Kaspar Põder.

"Minu allüksus alustab väljaõpet juba aprilli alguses nende samade masinatega," lisas ta.

Projekti maksumus on umbes neli miljonit eurot.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: