X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Galerii: Eestisse jõudis veel kuus liikursuurtükki K9 Kõu

Sel nädalal jõudis Lõuna-Koreast Eestisse veel kuus liikursuurtükki K9 Kõu, mis tugevdavad Eesti kaitseväe kauglaskevõimekust.

"Täna veel modifitseerimist ootavad liikursuurtükid eestindab Go Craft, muuhulgas kohandatakse need ka meie ilmastikuoludele vastavaks ja luuakse juurde sõdurivarustuse hoiupaiku. Kohapealse ümberehituse järel lähevad masinad diivisi Suurtükiväepataljoni kasutusse," teatas Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus.

"Järjekordne pakett Lõuna-Koreas valmistatud iseliikuvaid suurtükke K9 Kõu on jõudnud Eestisse, et suurendada kaitseväe pikamaa tulejõudu ja valmisolekut," teatas kaitseministeerium sotsiaalmeedia vahendusel

Kaitseinvesteeringute keskuse õhu-, vee- ja lahingsõidukite kategooriajuht Karmo Saar ütles, et ehkki nüüd on Eesti valduses 24 liikusruurtükki Kõu, pole tarned Lõuna-Koreast sellega veel lõppenud: järgnevatel aastatel on oodata veel tosina K9 saabumist, lisaks saabuvad eritööristad, varuosad ja -rauad.

Kokku läheb ettevõttes Hanwha Defence toodetud 36 liikursuurtüki soetamine maksma ligikaudu 120 miljonit eurot.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: