Euroala oli selle aasta alguses kerges majanduslanguses

Rahakott.
Rahakott. Autor/allikas: Pixabay

Neljapäeval avaldatud Eurostati täpsustatud andmete kohaselt oli euroala selle aasta esimeses kvartalis 0,1 protsendiga majanduslanguses. Tööhõive tõusis samal perioodil keskmiselt 0,6 protsenti. Eesti majandus pole Eurostati järgi alates 2021. aastast kasvanud.

Eurostati korrigeeritud andmeil oli eurotsoon ehk eurovaluutat kasutavad riigid talvel kerges majanduslanguses, kirjutas Bloomberg. Kokku kahanes 20 euroala riigi majandus jaanuarist märtsini keskmiselt 0,1 protsenti. Eelmise aasta neljandas kvartalis langes eurotsooni majandus samas suurusjärgus. Tegemist on esimese kuuekuise majanduslanguse perioodiga alates koroonapandeemiast.

Talvel oli majanduslanguses ka Euroopa suurim majandus Saksamaa, samuti ka Kreeka ja Iirimaa. Eesti majandus pole Eurostati järgi alates 2021. aastast kasvanud. Majanduslanguses olid ka Leedu, Malta ja Madalmaad.

Euroopa Keskpanga ametnikud kinnitasid varem, et euroala majandus ei kahane, kuigi inflatsioon majanduspiirkonnas märgatavalt tõusis. Samas pöördub euroala tõenäoliselt sel kvartalil taas tõusule ning euroala valitsused vähendavad energiakandjate hinna tõusu leevendamiseks mõeldud toetusi.

Euroala majandust mõjutasid aasta alguses negatiivselt valitsuste ja leibkondade kulutuste vähenemine. Euroopa Komisjon samas prognoosis, et sel aastal kasvab majandusbloki majandus keskmiselt 1,1 protsenti ja 1,6 protsenti 2024. aastal. Eurostat juhtis tähelepanu ka asjaolule, et kuigi euroala majandus langes selle aasta alguses, siis tööhõive tõusis samal perioodil 0,6 protsenti.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Bloomberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: