Norstati nädala uuringus tõusis Reformierakond ülekaalukalt populaarseimaks

Reformierakonna büroo
Reformierakonna büroo Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kui võtta aluseks konkreetselt eelmisel nädalal MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti koostöös tehtud 1000 vastajaga uuring, siis tõusis Reformierakond taas populaarseimaks parteiks, möödudes Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE).

Reformierakonna toetus oli 29. maist kuni 5. juunini tehtud küsitluse järgi 27,7 protsenti. Populaarsuselt teine oli EKRE 21,8 protsendiga. Nädal varem oli EKRE toetus aga suurim ehk 26,3 protsenti, Reformierakond järgnes 25 protsendiga.

Keskerakonna toetus oli möödunud nädalal 15,1 protsenti (nädal varem 18,1 protsenti) ja Isamaal 10,3 protsenti (nädal varem 8,1 protsenti).

Eesti 200 toetus oli 9,7 protsenti (nädal varem 8,3 protsenti) ja Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal 9,2 protsenti (nädal varem 9,3 protsenti).

Koalitsioonierakondade toetus oli eelmisel nädalal seega kokku 46,6 protsenti ja opositsioonil 47,2 protsenti.

Parlamendiväliseid Parempoolseid ja Rohelisi toetas vastavalt 2,7 ja 2,1 protsenti vastanutest (nädal varem vastavalt 1,8 ja 1,4 protsenti).

Ka Norstati viimase nelja nädala keskmise (kokku 4000 vastajat) toetuse järgi tõusis Reformierakond EKRE-st mööda.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: Ühiskonnauuringute Instituut/Norstat

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: