Norstat: EKRE kasvatas edu Reformierakonna ees

Martin Helme.
Martin Helme. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eelmisel nädalal uuringufirma Norstat küsitluse järgi populaarseimaks parteiks tõusnud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on nädalaga oma edu Reformierakonna ees veelgi kasvatanud.

Viimastel andmetel toetab EKRE-t 25,4 ja Reformierakonda 24,3 protsenti valimisõiguslikest kodanikest, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös korraldatud küsitlusest.

Neile järgnevad Keskerakond 18,4-protsendilise toetusega ja Eesti 200 10,5-protsendilise toetusega.

EKRE toetus on viimase üheksa nädalaga kasvanud enam kui kaheksa protsendipunkti. Eelmisel nädalal oli erakonna toetus 24,4 protsenti. Reformierakonna toetus on püsinud viimastel nädalatel 24 protsendi ümber.

Keskerakonna toetus on viimastel nädalatel järjepidevalt tasapisi tõusnud, olles eelmisel nädalal 17,8 protsenti.

Eesti 200 toetus on viimase üheksa nädalaga langenud enam kui viis protsendipunkti.

Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda toetab viimaste küsitluste järgi 8,6 ning Isamaad 7,7 protsenti küsitlusele vastanuist. Mõlema erakonna toetus on viimastel nädalatel püsinud sarnasel tasemel.

Parlamendiväliste Parempoolsete toetus on 2,1, Roheliste toetus 1,6 protsenti.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 43,4 protsenti ning opositsioonierakondi 51,5 protsenti vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 2. maist 29. maini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku. Norstat küsitleb igal nädalal 1000 Eesti täisealist kodanikku.

Uuringu maksimaalne veamäär sõltub suurima grupi proportsiooni suurusest. Antud küsitluses oli suurimaks grupiks EKRE toetajad ning sellisel juhul on veamäär +/-1,62 protsenti. Teiste erakondade reitingute puhul on veamäär väiksem, näiteks Isamaa puhul +/-0,98 protsenti.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: Ühiskonnauuringute Instituut/Norstat

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: