Eesti 200 reiting jäi nädala uuringus alla ka sotsidele

Eesti 200 juht Lauri Hussar ajakirjanike piiramisrõngas Johanna-Maria Lehtme skandaali kommenteerimas.
Eesti 200 juht Lauri Hussar ajakirjanike piiramisrõngas Johanna-Maria Lehtme skandaali kommenteerimas. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kui võtta aluseks konkreetselt eelmisel nädalal tehtud Norstati 1000 vastajaga uuring, jäi Eesti 200 toetus alla ka Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale.

Eesti 200 toetus oli 23.-29. maini tehtud küsitluses 8,3 protsenti, millega jäädi alla Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale (toetus 9,3 protsenti) ja edestati veel napilt Isamaad (toetus 8,1 protsenti).

Ligi 1000 vastajaga nädala küsitluses oli populaarseim partei EKRE 26,3 protsendiga, millele järgnes Reformierakond täpselt 25 protsendiga.

Keskerakonda toetas eelmisel nädalal tehtud Norstati küsitluses 18,1 protsenti.

Need näitajad erinevad mõnevõrra Norstati viimase nelja nädala keskmisest (kokku 4000 vastajat), kus Eesti 200 toetusnumber oli viimati 10,5 protsenti. Valimistel sai Eesti 200 13,3 protsenti toetust.

Eesti 200 on olnud viimastel nädalatel teravdatud tähelepanu all nii Johanna-Maria Lehtme skandaaliga, aga ka riigikogus opositsiooni obstruktsiooni jõulise mahasurumise ning ka värske keskkonnakomisjoni esimehe Tarmo Tamme väärteomenetlusega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: