12 Norra ministeeriumit sattus ulatusliku küberrünnaku ohvriks

Arvuti klaviatuur
Arvuti klaviatuur Autor/allikas: Priit Luts/ERR

Norras sattus 12 ministeeriumit küberrünnaku alla, kuna sõltusid samast teenuspakkujast. Nüüdseks on rünnakut võimaldanud turvaauk tuvastatud.

Norra kohalike omavalitsuste ja regionaalarengu ministeerium teatas, et 12 Norra ministeeriumit sattus ulatusliku küberrünnaku alla, vahendas Norra TV2. Sama ministeeriumi minister Sigbjørn Gjelsvik teeb olukorrast ülevaate Norra parlamendi välis- ja kaitsepoliitika komisjonile.

Norra võimud tuvastasid, et küberrünnakut võimaldas üks seni teadmata turvaauk tarkvaras, mis on Norra valitsusele tarnitud. Seda haavatavust kasutas ära praeguseks tundmatu ründaja. Enam sama kaudu Norra valitsuse IT-süsteeme ei ole võimalik rünnata, kinnitas Norra ministeeriumite turva- ja teenindusorganisatsiooni (DSS) direktor Erik Hope. Küberintsidenti uurib ka Norra politsei.

DSS kehtestas küberrünnaku järel mitmed turvameetmed, mille tõttu ei saa 12 küberrünnaku alla sattunud ministeeriumi töötajad enam ligi DSS-i ühisele mobiiliteenusele ega e-kirja süsteemile. Samas töötavad ministeeriumi töötajate arvutid tavapäraselt. DSS-i IT platvormi kasutavad kõik Norra ministeeriumid välja arvatud Norra kaitseministeerium, justiitsministeerium, välisministeerium ja peaministri büroo.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: TV2

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: