Streikivad Hollywoodi stsenaristid kohtusid stuudiote esindajatega

Stsenaristide ja näitlejate gildi esindajad 4. augustil Universali stuudio ees Burbankis Californias.
Stsenaristide ja näitlejate gildi esindajad 4. augustil Universali stuudio ees Burbankis Californias. Autor/allikas: VALERIE MACON / AFP/Scanpix

Hollywoodi stsenaristide streik on varsti kestnud sada päeva. Stsenaristide Gildi liikmed kohtusid suuremate stuudiote esindajatega, et leida võimalus läbirääkimiste jätkamiseks.

Gildi 11 500 liiget alustasid mai alguses streiki, kuna kõnelused palgatõusu, voogedastusplatvormide tasude ja tehisintellekti kasutamise piiramise asjus jõudsid ummikusse.

Los Angelese linnapea Karen Bass tervitas suhtluse taastamist, kuna stsenaristide ja näitlejate streigid mõjuvad majandusele halvasti. Ta pakkus, et on valms ise vahendajaks hakkama ja kõigi osapooltega suhtlema, et aidata kaasa streigi lõpetamisele.

Praegu pole teada, missugused olid stsenaristide gildi ja stuudiote esindajate kohtumise tulemused, aga ilmselt mingit läbimurret ei saavutatud ja streik jätkub.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: ERR-i raadiouudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: