Endine peaminister: Jaapani ümber käib ülikiire sõjaline ülesehitus

Foto: SCANPIX/AFP PHOTO/JIJI Press

Jaapani lähiümbruses käib kiireim sõjaline ülesehitus pärast teist maailmasõda, ütles Jaapani endine peaminister Taro Aso Taiwanil.

Aso rõhutas julgeolekufoorumil, et kõige olulisem on tagada sõja vältimine Taiwani väinas. Jaapani poliitik ei nimetanud Hiinat agressoriks, kuid rõhutas, et samameelsed riigid peavad näitama tahet Taiwanit kaitsta.

"Jaapani ümber käib ülikiire sõjaline ülesehitus. Jaapan on vastamisi kõige tõsisema ja keerulisema julgeolekukeskkonnaga pärast teise maailmasõja lõppu. Usun, et Jaapan, Taiwan ja USA ning teised riigid peavad ette valmistama väga tugeva heidutuskava," kõneles Aso.

"Oleme loonud uued asutused, et edendada mereväealuste arendust. Oleme astunud samme reservvägede tugevdamiseks ja väljaõppeks. Lisaks suurendasime oluliselt investeeringuid asümmeetrilise kaitsevõimekuse tugevdamiseks. Kõik need pingutused annavad oma panuse meie riigikaitse tõhususse," ütles Taiwani president Tsai Ing-wen.

Aso on pärast 1972. aastat kõrgeima tasemega Jaapani esindaja, kes Taiwanil visiidil käinud.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: