USA justiitsminister kutsus Bideni poja uurimiseks kokku erikomisjoni

Hunter Biden.
Hunter Biden. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Jonathan Ernst

USA justiitsminister Merrick Garland nimetas reedel ametisse sõltumatu erikomisjoni, mis asub uurima president Joe Bideni poega Hunterit seoses väidetavalt ebaseadusliku äritegevusega välismaal.

Garland määras komisjoni juhtima föderaalprokuröri David Weissi, kes hiljuti uuris Hunter Bidenit seoses maksu- ja tulirelva juhtumiga, mis on jätkuvalt avatud.

Garland ütles, et Bideni tegevuse uurimine on avalikes huvides.

Hunter Biden jõudis juunis prokuratuuriga kokkuleppele, mille kohaselt tunnistab end süüdi föderaalse tulumaksu maksmata jätmises. Ta pidi end tunnistama süüdi ka tulirelva ebaseaduslikus omamises. Juuli lõpus ta end aga süüdi ei tunnistanud, sest kohtunik teatas, et pole valmis alla kirjutama kokkuleppele, mille noorem Biden sõlmis prokuratuuriga.

Süüdistuste kohaselt ei deklareerinud Biden aastatel 2017 ja 2018 õigeaegselt enam kui 1,5 miljoni dollari ulatuses tulu. Prokuratuuri teatel esitati Hunter Bidenile ka süüdistus tulirelva omamises isiku poolt, kes on ebaseadusliku aine kasutaja või sõltlane. Hunter Biden tarvitas varem järjepidevalt narkootikume. 

Hunter Bideni varajasem äritegevus tekitas juba 2020. aasta presidendikampaania ajal rohkelt küsimusi. Esindajatekoja vabariiklasest spiiker Kevin McCarthy väitis hiljuti, et Hunter Bideni välismaiste äritehingute tõttu valmistuvad vabariiklased algatama Joe Bideni tagandamise menetlust.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: