ERR USA-s: vabariiklaste sõnul on ministeerium Bideni poja uurimisel liiga leebe

Foto: SCANPIX/REUTERS/Leah Millis

USA vabariiklased kavatsevad edasi liikuda president Joe Bideni tagandamisega, mis on seotud tema poja kahtlase äritegevusega. Selle alustamine on ühtlasi poliitiline õnnemäng esindajatekoja vabariiklasest liidrile Kevin McCarthyle, kes üritab rahuldada oma erakonna erinevate osaliste soove.

Esindajatekoja juht Kevin McCarthy palus komiteedel ametlikult alustada tagandamisuurimist president Joe Bideni üle.

"Ma julgustaksin presidenti ja tema meeskonda läbipaistvuse huvides selle uurimisega täielikku koostööd teha," sõnas McCarthy.

Vabariiklaste hinnangul on justiitsministeerium olnud presidendi poja Hunter Bideni äritegevust uurides liiga leebe. Nende arvates tuleks välja selgitada, kui palju kasutas ta tehingute tegemiseks oma isa nime ja mõjuvõimu.

"Pangaandmete järgi liigutati läbi erinevate variettevõtete ligi 20 miljonit dollarit Bideni perekonnaliikmetele ja äripartneritele," selgitas McCarthy.

Demokraatide arvates on tagandamisuurimise põhjuseks vabariiklaste parempoolsema tiiva nõue. Vastasel juhul väidetavalt lubati McCarthy esindajatekoja juhi kohalt eemaldada.

"Äärmuslikud vabariiklased üritavad leida viisi, kuidas kasutada ameeriklaste vajadusi ja meie töökohustust kauplemisvahendina, et parandada oma poliitilist positsiooni," kommenteeris demokraadist senaator Elizabeth Warren.

USA meedia andmetel lootis McCarthy, et tagandamisuurimise alustamine annab talle lisaks veel rohkem mänguruumi eelarveläbirääkimistel, sest parempoolne tiib on nõudnud ka karmimaid kärpeid ja Ukraina sõjalise toetuse vähendamist.

"Ma ei oska esindajatekojale mingisugust nõu anda. Nad peavad tegelema hoopis teiste väljakutsetega kui meie. Ma arvan, et senat peaks oma tööga jätkama ja saame hiljem vaadata, kuhu see uurimine välja jõuab," ütles USA senati vabariiklaste juht Mitch McConnell.

Kongress peab kulutustes kokkuleppele jõudma selle kuu lõpuks, et vältida valitsuse tööseisakut.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: