Kapo: peaministri abikaasaga seotud ettevõtted pole sanktsioone rikkunud

Kaitsepolitseiamet
Kaitsepolitseiamet Autor/allikas: Patrik Tamm / ERR

Kapole teadaolevalt pole peaministri abikaasaga seotud ettevõtted sanktsioone rikkunud, moraalseid hinnanguid ettevõtete tegevusele amet aga anda ei soovi.

"Kaitsepolitseile teadaolevalt pole peaministri abikaasaga seotud ettevõtted sanktsioone rikkunud. Kui kusagil on tegu olnud nn JOKK skeemiga, siis see seda tähendabki, et karistusõigusliku etteheite tegemiseks pole alust. Moraalseid hinnanguid me ei anna," teatas kapo pressiesindaja Marta Tuul ERR-i päringule vastates.

ERR-i portaal esitas reedel kaitsepolitseile kolm küsimust:

- Kas peaminister Kaja Kallas on läbinud viimasel aastal riigisaladuse uuendamise kontrolli?

- Kui jah, siis kas selle kontrolli käigus on küsitud tema abikaasa äritegevuse kohta, sh tema tegevuse kohta Venemaa suunal?

- Kui jah, siis kuidas kaitsepolitseiamet seda tegevust hindas?

Kapo teatas toimetusele saadetud kirjalikus vastuses, et kaitsepolitsei briifib regulaarselt valitsuse liikmeid, sh peaministrit, Venemaa ja Vene eriteenistustega seotud julgeolekuohtudest, et nad oskaksid vältida šantaaži ohvriks sattumist.

Kommenteerides peaminister Kallase julgeolekukontrolli märkis kapo, et peaministril, nagu ka teistel valitsuse ja riigikogu liikmetel on ametikohajärgne juurdepääsuõigus Eesti riigisaladustele.

"Küll on peaminister läbinud kontrolli NATO ja EL saladustele juurdepääsuks ning aluseid loa andmisest keeldumiseks me ei tuvastanud. Julgeolekukontrolli käigus kogutud teavet pole võimalik täpsemalt avada."

ERR-i täpsustavale küsimusele, millal viimati peaminister Kallas julgeolekukontrolli läbis, vastas kapo esindaja: "Paraku ei pea kaitsepolitsei võimalikuks täpsustada kelle suhtes ja millal ta julgeoleku- või taustakontrolle läbi viib."

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: