USA ajakirjanik Gershkovich kaebas Vene kohtu otsuse edasi

Venemaal vangistatud Evan Gershkovich.
Venemaal vangistatud Evan Gershkovich. Autor/allikas: SCANPIX/EPA/YURI KOCHETKOV

USA ajakirjanik Evan Gershkovich kaebas edasi Venemaa kohtu otsuse pikendada tema eelvangistust kolme kuu võrra, selgub Moskva kohtu avaldatud dokumentidest.

Moskva linnakohtu veebilehel oli näha, et ajakirjaniku kaitse kaebas edasi kohtuniku neljapäevase otsuse pikendada tema kinnipidamist 30. novembrini.

Gershkovich peeti kinni märtsis Uuralites, kus ta ajakirjanikutööd tegi. Talle esitatud süüdistusi eitasid nii tema ise, USA valitsus kui ka tööandja Wall Street Journal kategooriliselt.

Gershkovich oli erinevalt paljudest lääne reporteritest jätkanud pärast Moskva kallaletungi Ukrainale tööd Venemaal.

Tegemist on esmakordse juhtumiga, kus pärast nõukogude aega on Venemaal vahistatud spionaažis süüdistatuna lääne ajakirjanik.

Pärast täiemahulise sõjategevuse alustamist Ukraina vastu on Venemaa raskendanud läänest pärit ajakirjanike jaoks akrediteeringu saamist ja riigis töötamist.

Mitmele USA kodanikule on viimastel aastatel Venemaal määratud rasked karistused. Washington süüdistab Moskvat nende kasutamises vahetusrahana USA-s kinnipeetavate venelaste vabastamiseks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: