Läti kohus karistas Lembergsi nelja-aastase vangistusega

Aivars Lembergs
Aivars Lembergs Autor/allikas: SCANPIX/LETA/Paula Čurkste

Läti teise astme kohus karistas riigi tuntuimat oligarhi Aivars Lembergsit pärast ligi 14 aastat kestnud menetlusi nelja-aastase vangistuse ja vara konfiskeerimisega.

Lembergsi karistuse sisse arvestatakse tema varem kinnipidamises veedetud aeg, samuti koduarestis veedetud aeg. Kokku viibis Lembergs vahi all ja koduarestis 2007. aasta märtsist 2008. aasta veebruarini 11 kuud ja üheksa päeva, vahendas LSM. 

Kohus mõistis Lembergsi süüdi altkäemaksu andmises, rahapesus ja dokumentide võltsimises. Ta ei jäänud süüdi ametiseisundi kuritarvitamises ja vara varjamises. 

Esimese astme kohus mõistis Lembergsi süüdi juba 2021. aastal. Siis karistas kohus Lembergsi viieaastase vangistuse ning vara konfiskeerimisega. Lisaks pidi Lembergs siis maksma 20 000 eurot trahvi. 

2022. aasta veebruaris asus Lembergsi edasikaebust arutama teise astme kohus. Hiljem sai Lembergs 100 000 euro suuruse kautsjoni vastu vanglast välja. 

Lembergs on endine suurärimees ja poliitik, ta oli Ventspilsi linnapea aastatel 1988-2012. Sajandivahetusel oli Lembergs üks Läti rikkamaid inimesi. Ta on endiselt paljude Läti valijate seas populaarne poliitik.

Hiljuti sai Läti uue valitsuse, võimuliitu kuulub ka Roheliste ja Talurahva Liit (SZK). Kriitikud leiavad, et Lembergs omab arvestatavat mõjuvõimu SZK üle.

Roheliste ja Talurahva Liit nimetas 2022. aastal oma peaministrikandidaadiks Lembergsi.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: