Pärnumaale Tori valda kavandatakse 30 tuulikut

Foto: Ken Mürk/ERR

2021. aasta jaanuaris algatati Tori vallas tuuleparkide ja nende toimimiseks vajaliku taristu kavandamiseks kohaliku omavalitsuse eriplaneering. Asukoha eelvaliku eelnõu järgi kerkib alale kuni 30 tuulikut.

Planeeringuala asub Tori valla põhjaosas kolmel kinnistul ja selle suurus on kokku üle 200 ruutkilomeetri. Sauga vallamajas saab kuni 27. oktoobrini  tutvuda eriplaneeringu asukoha eelvaliku otsuse eelnõu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise esimese etapi aruandega. Kokku kerkib alale kuni 30 tuulikut, aga nende asukohad pole veel teada.

"Me räägime päris suurtest ja võimsatest tuulikutest, need vajavad piisavalt ruumi, et olla efektiivsed. Need on kuni 290-meetrised. Praegu saab teha 250-meetriseid, kuna on veel natuke riigikaitselisi kõrguspiiranguid. Meil on olnud mõned tutvustavad koosolekud ja kohale on tulnud väga palju inimesi. Neil on olnud mure varjutuse ja müraga, aga samas keegi plakatitega vallamaja ees ei protesti. Siiamaani oleme saanud rahulikult need mured ära selgitatud," rääkis Tori valla üldplaneeringu spetsialist Sigrit Kasemets.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: