Eurostat: Lätis ja Leedus on jätkuvalt rohkem liiklussurmi kui Eestis

Liiklusõnnetus (foto on illustratiivne).
Liiklusõnnetus (foto on illustratiivne). Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Eurostati andmete järgi oli ka 2021. aastal Lätis ja Leedus selgelt rohkem liiklussurmi miljoni elaniku kohta kui Eestis. Eriti palju liiklussurmi leidis aset Baltimaadest Lätis.

Eurostat avalikustas neljapäeval kõige värskemad andmed liiklussurmade kohta erinevates Euroopa Liidu piirkondades ja liikmesriikides. Andmed käivad 2021. aasta kohta.

Kokku sai 2021. aastal liikluses surma 19 917 EL-i elanikku, seega keskmiselt EL-is sai liiklusõnnetustes surma 45 inimest miljoni elaniku kohta.

Läti vastav näitaja oli palju suurem: 78 liiklussurma miljoni elaniku kohta. Kokku sai Lätis 2021. aastal liikluses surma 147 inimest, mis on seitsme inimese võrra rohkem kui 2020. aastal.

Leedus sai 2021. aastal liikluses surma samuti 147 inimest, kuid suurema Leedu rahvaarvu tõttu registreeriti miljoni inimese kohta ainult 53 liiklussurma.

Eestil on läinud kahest lõunanaabrist palju paremini, sest 2021. aastal sai Eestis liikluses surma ainult 55 inimest, mis teeb rahvusvahelist võrdlust võimaldavaks näitajaks 41 liiklussurma miljoni elaniku kohta.

EL-is tervikuna oli liiklussurmade esinemise sagedus kõrgeim Ida-Euroopas ja Prantsusmaa meretagustes piirkondades. Kokku oli 24 EL-i piirkonnas rohkem kui 80 liiklussurma miljoni elaniku kohta. Neist kuus asus Rumeenias, neli Prantsusmaa meretagustel aladel, kolm piirkonda Bulgaarias ja Kreekas, kaks piirkonda Horvaatias, Poolas ja Portugalis ning üks piirkond Belgias ja Itaalias.

Suurim liiklussurmade sagedus oli Prantsusmaale kuuluval Guadeloupe'i saarel (159 surma miljoni elaniku kohta) ja Bulgaaria loodeosas (133 surma miljoni elaniku kohta).

Lääne- ja Põhja-Euroopa riikides oli liiklussurmade sagedus väiksem. Eriti väikesed olid liiklussurmade näitajad Lääne-Euroopa Euroopa riikide pealinnapiirkondades: Berliinis registreeriti 11 liiklussurma miljoni elaniku kohta, Stockholmis üheksa liiklussurma miljoni elaniku kohta ja Brüsselis seitse liiklussurma miljoni elaniku kohta.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: Eurostat/LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: