Uuring: kaks kolmandikku Eesti autojuhtidest kasutab sel talvel naastrehve

Naastrehv.
Naastrehv. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kui mõni aasta tagasi jagunesid eestlaste eelistused lamell- ja naastrehvide vahel pooleks, siis viimastel aastatel on naastrehvid populaarsust kogunud. Tänavu eelistab kaks kolmandikku juhtidest naastrehve ja kolmandik lamellrehve, selgus If Kindlustuse poolt läbi viidud uuringust.

If Kindlustuse uuring näitas, et sel talvel kavatseb 62 protsenti Eesti autojuhtidest sõita naastrehvidega, 36 protsenti kasutab sõidukitel lamellrehve ja kaks protsenti ei ole veel valikut teinud.

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul mõjutavad sõidukijuhtide rehvivalikut mitmesugused tegurid, sealhulgas eelmised talved ja piirkonnad, kus inimesed peamiselt liiklevad.

"Varasemad soojad talved panid nii mõnedki sõidukiomanikud eelistama lamellrehve. Kuid viimasel kahel aastal oleme uuringutes näinud, et enamiku valik langeb naastrehvidele. Külmad ja jäised talved mõjutavad eriti maapiirkondades elavate inimeste eelistust naastrehvide kasuks, linnades on olukord võrdsem," selgitas Kruus.

Maapiirkondades usaldab naastrehve rohkem lausa 71 protsenti uuringus osalenutest. Seevastu pealinnas ja teistes suuremates linnades valib 55-57 protsenti inimestest naastrehvid ja 40-42 protsenti lamellrehvid.

Uuringust selgus, et naastrehvid on populaarsemad kõigi vastanute gruppide seas, olenemata nende soost, vanusest, elukohast, rahvusest ja sissetulekutest.

Teiste Balti riikide elanikud kasutavad naastrehve märksa vähem kui eestlased. Kui Eestis eelistab kaks kolmandikku sõitjatest naastrehve, siis Lätis on naastrehvid all vaid igal viiendal ja Leedus igal kümnendal autol.

Kummagi lõunanaabri juures kasutab 23 protsenti autojuhtidest universaalseid M/S-tähisega (multi-season) rehve, mida Eestis ei tohi talvel kasutada.

Talverehvid on Eestis kohustuslikud alates 1. detsembrist kuni 1. märtsini.

If Kindlustuse poolt Eestis, Lätis ja Leedus läbi viidud uuringus osales pisut rohkem kui 1000 inimest igast riigist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: