X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kliimanõukogu uueks juhiks saab Kaspar Oja

Kaspar Oja.
Kaspar Oja. Autor/allikas: ERR

Kliimaseaduse ettevalmistamisel valitsust, riigikogu, ministeeriume ja huvirühmi nõustav kliimanõukogu valis kolmapäevasel koosolekul nõukogu uueks juhiks Eesti Panga ökonomisti Kaspar Oja.

Kliimanõukogu asejuhina jätkab ökoloog ja loodusteadlane, Tartu Ülikooli professor Aveliina Helm, teatas kliimaministeerium.

Majandusteadlane Kaspar Oja on pikalt töötanud ökonomistina Eesti Pangas ning on ka president Alar Karise majandusnõunik.

Oja ütles, et tähtis on panna kliimaseadusega paika reeglid, mis sobivad kohalike oludega ja Eesti võetud kohustustega.

"Ettevõtetel peab olema kindlus, missuguseid investeeringuid saab ja tasub Eestisse edaspidi teha. Niisuguse kindluse andmine loob võimalusi eksportiva sektori konkurentsivõime taastamiseks ja edasiseks majanduskasvuks," lausus Oja. "Kliimapoliitika tuleneb keskkonnast, aga tagaplaanile ei tohi seada selle mõju töökohtadele ja igapäevasele elule."

Suve lõpus kliimanõukogu esimeheks saanud pikaaegne Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus asus novembris tööle suhtekorraldusettevõttes Miltton, mistõttu ta loobus võimaliku huvide konflikti välimiseks kliimanõukogu juhtimisest

Augusti lõpus loodud kliimanõukokku kuuluvad Timo Palo, Aveliina Helm, Kerli Kant-Hvass, Gunnar Okk, Marek Rannala, Tõnis Arjus, Ants-Hannes Viira, Veiko Uri, Sten Tamkivi, Rainer Sternfeld, Erik Puura, Grete Arro, Jaak Vilo, Kai Realo, Väino Kaldoja, Maia-Liisa Anton ja Kaspar Oja. 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: