X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kaitseväe strateegilist kommunikatsiooni asub juhtima Uku Arold

Kaitseväe strateegilise kommunikatsiooni osakonna ülema kohale asub uuel aastal kolonelleitnant Uku Arold.
Kaitseväe strateegilise kommunikatsiooni osakonna ülema kohale asub uuel aastal kolonelleitnant Uku Arold. Autor/allikas: Kaitseväe Peastaap / mil.ee

Kaitseväe strateegilise kommunikatsiooni osakonna senine juht Vallo Toomet lahkub ametist ning tema koha võtab 1. jaanuaril 2024 üle Toometi senine asetäitja Uku Arold.

"Saan kinnitada, et Vallo Toometi vahetab osakonna ülema kohal välja kolonelleitnant Uku Arold," ütles osakonna pressijaoskonna ülem, kapten Taavi Laasik.

Ajakirjanduses mitmetele juhikohtadel töötanud Toomet (sünd. 1960) sai 2012. aastal kaitseväe teavitusosakonna ülema asetäitjaks ning 2014. aastal peastaabi strateegilise kommunikatsiooni osakonna juhatajaks.

Vallo Toomet (vasakul) kaitseväest lahkumise tseremoonial tänavu detsembris. Autor/allikas: Kaitseväe Peastaap / mil.ee

Arold on saanud Tartu Ülikoolis psühholoogia bakalaureuse kraadi ja kaitsnud Sisekaitseakadeemias sisejulgeoleku valdkonnas magistrikraadi. Lisaks on ta läbinud staabikursuse Kaitseväe Akadeemias ja Balti Kaitsekolledžis.

Aroldi sõjaväeline karjäär algas vabatahtlike reservohvitseride kursusetega üliõpilastele Tartus, misjärel asus ta teenistusse staabiohvitserina Kaitseväe Peastaabis.

Ta on töötanud ka Riigikantseleis valitsuse infonõuniku ning julgeoleku ja koordinatsioonidirektori büroo nõunikuna.

Kaitseväe peastaabi strateegilise kommunikatsiooni osakond juhib kaitseväe avalikkusega suhtlemist. Osakond koosneb neljast jaoskonnast: pressijaoskond, planeerimisjaoskond, tsiviil-sõjalise koostöö ja otseteavitusjaoskond ning analüüsijaoskond.

Kaitseväe struktuuriüksustes korraldavad avalikkusega suhtlemist ja vastavad ajakirjanike päringutele teabeohvitserid ning teavitusspetsialistid.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: