X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

"Impulss": õpetajate streigi tõttu lapsed tööle kaasa

Foto: ERR

ETV saade "Impulss" võtab seekord arutluse alla õpetajate streigi mõjud ja võimalikud lahendusviisid. Aruteluosale eelnevas videoloos käis Piia Osula töökohtades uurimas, kuidas lapsevanemad streigi ajal oma tööpäevad koos lastega korraldanud on.

Kui koroona õpetas paljudele kodukontori võlusid, siis mitte igas ametis ei saa seda võimalust kasutada. Mõned tööandjad soovitavad võtta puhkepäev või haiguspäev, teised muudavad graafikuid.

"Impulss" rääkis paljude ametite pidajatega alates poemüüjatest kuni õdede ja politseinikeni. Paljud tunnistasid, et on sunnitud töötunde muutma või toetuma kasvõi viimasel hetkel leitud lapsehoidjatele. Erinevates Facebooki rühmades on neid, kes selliseid teenuseid pakuvad, mitu. Kes aga hiljaks jääb, see ilma jääb.

On aga ka töökohti, kus avati streigiks pop-up lastehoiud. Kahte sellisesse antigi "Impulsi" meeskonnale võimalus sisse piiluda. Esimeseks neist on tarkvaraarendusega tegutsev Nortal, teine firma, mis terve nädala lastele enda ühes suures saalis peavarju pakub, on muu hulgas sõidujagamisteenuseid pakkuv tehnoloogiaettevõte Bolt.

Vaata juuresolevast videoloost, kuidas tööpäev koos lastega kulgeb.

Esmaspäeval alanud õpetajate streigis osaleb 330 kooli ning ligi 9500 õpetajat. Kolmapäeval lisanduvad üldhariduskoolide ja alushariduse toetusstreigiga veel 452 haridusasutust ja üle 7500 õpetaja.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: