X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Uueks energeetika asekantsleriks saab Jaanus Uiga

Jaanus Uiga.
Jaanus Uiga. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kliimaministeeriumi energeetika ja maavarade ametist lahkuva asekantsleri Timo Tatari järglaseks saab Jaanus Uiga. Uiga töötab praegu takso- ja transpordiettevõttes Bolt keskkonnajuhina ning on varem olnud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonna juht.

Uigal on olemas nii värske kogemus konkurentsitihedas erasektoris kui ka teadmised ja oskused energeetika valdkonnas, ütles kliimaminister Kristen Michal pressiteate vahendusel.

"Minu prioriteediks on koos meeskonnaga tagada Eesti energiamajanduse eesmärkide täitmine ning ministeeriumis seni hästi üles ehitatud valdkond järgmise viie aastaga uuele tasemele viia," märkis Uiga.

Uigal on Eesti Maaülikooli magistrikraad energiakasutuse erialal ja EBS-is magistrikraadi rahvusvahelises ärijuhtimises. Ta on töötanud Eesti Maaülikoolis energeetikaosakonna teadurina, Eesti Arengufondis energia- ja rohemajanduse analüütikuna, konsultatsioonifirmas Civitta Eesti ja 2016. aastast majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis (MKM).

MKM-is juhtis ta aastatel 2019-2022 energeetika osakonda.

Taksofirmas Bolt töötas Uiga alates 2023. aasta algusest keskonnajuhina, kus tegeles keskkonnaalaste, sotsiaalsete ja äriühingu üldjuhtimisega seotud (ESG) äriotsustega.

Tänase energeetika ja maavarade asekantsleri Timo Tatari teenistusaeg lõppeb 10. märtsil.

Tatar, kes asus asekantsleri ametisse 2019. aasta märtsis, otsustas uueks ametiajaks mitte kandideerida.

"Timo Tatar jätab endast maha väga suured kingad, energeetika on Eestis olnud arengus ja aruteludes pikalt kuum teema. Muutused puhtama ja soodsama ning idanaabri mängudest hoolimata kindlalt tagatud energiavarustuse poole, on tema juhitud ning seda hinnatakse," ütles minister Michal.

"Uue asekantsleri ja asjatundliku energeetikameeskonna ülesanne saab olema viia ellu eesmärk katta Eesti energiatarbimine taastuvate allikatega, teha targad valikud ühenduste arendamises ning leida tasakaal salvestuse, juhitavate võimsuste ja tuumaenergiavalikutes," lisas Michal.

"Sellele lisandub veel oluline julgeolekuplaan – Baltimaade desünkroniseerimine Venemaa sagedusalast ja Mandri-Euroopa sünkroonalaga liitumine 2025. aasta kevadel. Töö- ja hinnangutepuudust selles töös ei tule, seega soovin edu ja rahulikku meelt," märkis Michal.

Asekantsleri konkursi viis läbi riigikantselei tippjuhtide kompetentsikeskus. Kandideerimiseks laekus üheksa avaldust, kellest vestlusvooru kutsuti kolm.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: