Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hüvitis ravivea eest ei sõltu tulevikus süü tõestamisest

Autor/allikas: ERR
Kui praegu peab patsient ravivea tõttu läbima pika tõestamistee, et raviasutuselt tüsistuste eest hüvitist saada, siis ettevalmistatav raviasutuste vastutuskindlustus muudab protsessi nii patsientide kui ka raviasutuste jaoks lihtsamaks ja kiiremaks, kuid hüvitissummad ilmselt vähenevad.
Statistikat ravivea tõttu makstud hüvitiste kohta Eestis pole. Kuna suur osa raviasutusi on end kindlustusseltsides kindlustanud, siis on teada, et aastas maksavad kindlustusseltsid sel põhjusel hüvitisena välja kuni 100 000 eurot ja juhtumeid on 20-30 aastas, kirjutas Postimees.

Kuna oktoobrist hakkab Eestis kehtima Euroopa Liidu kord patsientide vaba piiriülese liikumise kohta, on tekkinud möödapääsmatu vajadus kõiki patsiente ja raviasutusi hõlmava kindlustuse loomiseks.

Üks põhimõte, mis juba kevadel sotsiaalministeeriumis koos käinud hea tahte koostööleppe komisjonis kokku lepiti, on rakendada mittesüülisuse põhimõtet, nagu see on tavaks Soomes ja teistes põhjamaades.

"Praegusega võrreldes on oluline vahe selles, et süüdlast ei otsita ning vaidlusi ei toimu - ekspert hindab ravivea tõenäosust ning kui see on väga tõenäoline, ütleks seadus konkreetselt, millised kahjud ja millises ulatuses tuleb kompenseerida ning keskne hüvitusorgan hüvitab kahjud," selgitas kindlustusseltside liidu juhatuse liige Andres Piirsalu.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: