Kreekas arreteeriti paremäärmusliku erakonna liidrid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kuldse Koidiku liider Nikolaos Michaloliakos Reuters/Scanpix
Kuldse Koidiku liider Nikolaos Michaloliakos Reuters/Scanpix
Kreeka politsei arreteeris paremäärmusliku erakonna Kuldne Koidik liidri Nikolaos Mihaloliakose seoses süüdistusega kuritegeliku organisatsiooni moodustamises.
Samuti arreteeriti veel kolm Kuldse Koidiku parlamendiliiget, partei juht Ateena ühes äärelinnas ja lisaks üheksa partei liiget, vahendasid BBC jt.

Politseioperatsioon Kuldse Koidiku vastu toimub üldiste raevuavalduste taustal, mille kutsus esile rassismivastase muusiku Pavlos Fyssase mõrvamine 18. septembril. 34-aastase muusiku pussitamises kahtlustatavana kinni peetud 45-aastane George Roupakias on politseile öelnud, et ta on Kuldse Koidiku toetaja. Erakonna liidrid eitavad igasugust seost toimunuga.

Pärast eilseid arreteerimisi kutsus  Kuldne Koidik oma toetajaid protestiaktsioonile politsei peakorteri juurde Ateenas.

Viimasel ajal on Kreeka paremäärmuslasi süüdistatud mitmes kallaletungis immigrantidele ja erakonna poliitilistele vastastele. Nii rünnati septembri algul Kreeka Kommunistliku Partei aktiviste, mille tagajärjel sattus üheksa inimest haiglasse.

Kuldne Koidik kinnitab, et ei ole neonatslik erakond, kuigi erakonna embleem meenutab haakristi, mõned erakonna liidrid on avalikult väljendanud vaimustust Adolf Hitlerist ning selle liikmed osalevad immigratsioonivastastel meeleavaldustel riietatuna mustadesse särkidesse ja kaitsevärvi pükstesse.

Kuldne Koidik, mis on Kreekas populaarsuselt kolmas partei, on valitsust süüdistanud nõiajahi korraldamises seoses Fyssase tapmisega. Eile ähvardas erakond, et kutsub oma 18 liiget Kreeka 300-liikmelisest parlamendist ära. Sel juhul ootavad peaminister Antonis Samarase 156-liikmelist koalitsiooni ees uued valimised.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: