Äärmuspartei kutsus kreeklasi üles ainult oma rahvale verd loovutama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kreeka paremäärmuslik partei Kuldne Koidik tegi üleskutse, et kreeklased annaksid doonorverd üksnes oma kaaskodanike heaks, meditsiinitöötajad nimetavad sellist üleskutset aga rassistlikuks ja ebahumaanseks.
Valimistel Kreeka immigrantidest puhastada lubanud Kuldne Koidik riputas pealinnas Ateenas üles plakatid üleskutsega tulla doonoriks ja anda verd "ainult kreeklastele, kes meie abi vajavad", vahendas Reuters.

"Kõik vereanumad, mis me suudame koguda, antakse patsientidele, kelle me ise välja valime, ja mitte kellelegi teisele," teatas partei. "Selline valimisõigus ei ole üksnes Kuldse Koidiku liikmetel, vaid kõigil vabatahtlikel veredoonoritel".
   
Partei, mis ei nõustu enda neonatsistlikuks nimetamisega, on enda kinnitusel loonud spetsiaalse verepanga, mida nad peavad Ateena riiklikus haiglas.

Tervishoiuametnike sõnul on see aga ebaseaduslik ning haigla juht Yiannis Stefanou ütles, et kedagi ei kavatseta diskrimineerida, kuna kord näeb ette, et kogu doonorveri on kättesaadav kõigile patsientidele, kes seda vajavad.

Üks Ateena suurimaid arstide ametiühinguid teatas, et Kuldse Koidiku algatus on hullumeelne, ebateaduslik, ebaseaduslik ja rassistlik ning lubas teha kõik endast oleneva, et kaitsta vereloovutamise püha protseduuri.

Sel aastal esimest korda parlamenti pääsenud Kuldne Koidik on oma saavutuse üle uhke ning on viimastel nädalal mitmete immigrantidevastaste algatustega välja tulnud. Viis aastat väldanud majanduslangus on toitnud Kreeka ühiskonnas immigratsioonivastaseid meeleolusid.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: