Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tapa vallutavad Priit Pärna festivali ajal animafilmid

ERR
ERR
Lähima kümne päeva jooksul on Tapa linn animafilmide päralt, sest Tapa vallavalitsus korraldab koostöös Tapa kultuurikoja ja Tapa gümnaasiumiga Eestis esimest korda Priit Pärna filmifestivali.
Lapsepõlve Tapal veetnud rahvusvaheliselt tunnustatud eesti animafilmi režissööri,  Tapa valla aukodanikku Priit Pärna on nimetatud animafilmi Arvo Pärdiks. Ilmselt on ta Eesti sajaaastase filmiajaloo vältel maailmas enim tuntud  ja tunnustatud filmitegija. Tapa filmifestivalil käigus on plaanis näidata kümnel seansil viit erinevat filmiprogrammi Eesti, Šveitsi ja Jaapani animaatoritelt

INDREK JURTŠENKO
Festivali peakorraldaja
Idee on väga lihtne. Kõigepealt tutvustada animatsiooni,  teha väike läbilõige  animatsioonist Eestis, mis seisus ta on. Ka maailmas võike läbilõige ja õpetada siis ja kasvatada natukene ka publikut. Ehk siis praeguse koolituse mõte on, et kasvatame endale noori peale, kes kino vastu huvi tunnevad.

Priit Pärnale pühendatud filmifestivalil on noortel võimalik ka ise filmitegemisest osa saada. Festivali korraldajate sooviks on pakkuda võimalust valla noortele sügisesel koolivaheajal õppida kolmel päeval toimuvates töötubades filmitegemist.

SONDRA LAMPMAN
MTÜ Nukufilmi Lastestuudio õpetaja
Ma usun, et animatsioon arendab igasuguseid oskusi. Lisaks sellele, et integreerib igasugused valdkondi, et ma saame siin lugu välja mõelda, joonistada ja filmida ja kõike seda, aga täna meil on siin koostööfilm.  Peamine on alati meeskonnatöö, kellel millegi vastu huvi on saab endale seda siit leida.

Laste tehtud filme näidatakse festivali seansside eel ja parimatele auhinnatakse parimaid saavutusi Kolmandal novembril festivali lõpugalal on võimalus kohtuda ka Priit Pärna ja tema filmidele muusikat loonud Olav Ehalaga. Tapa Kultuurikojas saab ühtlasi näha Eesti Joonisfilmi näitust "Inimese ja joone uuringud" aastast tuhat üheksasada seitsekümmend üks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: