Jõhvi plaanib uue tee jaoks omanikelt maa võtta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus andis mitu aastat tagasi alanud ja tulemusteta lõppenud Jõhvi tööstuspargi juurdepääsuteeks vajalike maade võõrandamise läbirääkimiste pidamise üle vallavalitsusele, kes on valmis juhul, kui maaomanikega kaubale ei saada, maa sundvõõrandama.
SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus tegi maaomanikele pakkumise võõrandada maa selle hinnaga, millega ostis maid Jõhvi ja Kohtla-Järve vahelist teed ehitanud maanteeamet, kuid mitmetest kirjadest ja telefonikõnedest hoolimata jäi arusaamatuks, kas omanikud on maa võõrandamisega nõus, ning kui on, siis millistel tingimustel, kirjutas Põhjarannik.

"Püüdsime korduvalt aru saada, mida maaomanikud meilt ootavad, kuid vastust lihtsalt ei tulnud," ütles sihtasutuse juht Teet Kuusmik, kelle sõnul ei saanud aru ka sellest, kas nende tehtud rahaline pakkumine oli liiga madal, sest kõrgemat summat ükski omanik ka ei nõudnud.

Pärast seda, kui aastatepikkune kirjade saatmine tulemust ei andnud, andis sihtasutus läbirääkimiste pidamise üle Jõhvi vallavalitsusele, kes võttis vastu määrad, millega maid ollakse valmis võõrandama. Need summad, mis on paika pandud värskelt tehtud hindamise tulemusena, on väiksemad kui summad, mida sihtasutus pakkus kinnisvaraturu õitsengu ajal.

Jõhvi abivallavanema Vello Juhkovi sõnul alustavad nad esmalt maaomanikega uuesti läbirääkimisi, et kokkulepeteni jõuda, kui kokkulepet ei saavutata, tehakse sundvõõrandamine, kuna tegemist on linna arengu seisukohalt olulise küsimusega.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: