Obama hakkab Putiniga arutama uusi tuumarelvastuse kärpeid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ameerika Ühendriikide president Barack Obama hakkab selle aasta maikuus Venemaa uue presidendi Vladimir Putiniga arutama strateegilise tuumarelvastuse uusi piiramisi.
USA president rääkis eile tuumajulgeoleku tippkohtumise eel Seoulis Hankuki ülikoolis esinedes, et tal on kavas lähtuda uuest strateegilise relvastuse piiramise lepingust START-2, mille tema ja Venemaa president Dmitri Medvedev allkirjastasid 2010. aastal, vahendasid BBC jt.

START-2 vahetas välja 1991. aastal allkirjad saanud strateegilise relvastuse piiramise lepingu START ja 2002. aasta Moskva lepingu. Selle kehtivusaeg on kümme aastat ning see näeb ette tuumalõhkepeade arvu vähendamist mõlemal poolel 1550-ni ehk ligi 30%. Lepingu kohaselt võivad pooled vastastikku ka teineteist inspekteerida.

Praegu on USA-l umbes 2200 tuumalaengut, Venemaal aga 3000 ümber.

START-2 näeb ette ka mõlema poole rakettide arvu, mis võivad olla paigutatud maale, allveelaevadele või pommilennukitele.

Täna kohtus Obama ametlikult viimast korda Medvedeviga Venemaa riigijuhi rollis.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: