Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

4G mobiil-TV jõuab klientideni aasta lõpuks

EMT plaanib aasta lõpuks tuua tavakliendini uudse 4G Mobiil-TV, mille abil saab mobiilsetes seadmetes otse vaadata erinevaid televisioonikanaleid.
Täna tutvustatud Mobiil-TV pilootprojektis oli võimalik ise oma käega valida nelja telekanali vahel, mida sai tahvelarvutis otse vaadata üle neljanda põlvkonna mobiilsidevõrgu. EMT tulevikuplaanid on aga märksa suuremad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Praegu me katsetame 17 kanaliga. Millised kanalid saavad meil aasta lõpuks olema, seda ma veel täpselt ei oska öelda. Ilmselt tekib erinevate kanalite arvuga pakette," ütles EMT peadirektor Valdo Kalm.

Millise hinnaga paketid tulevikus on, EMT veel öelda ei oska. Pikas perspektiivis kavatsetakse Mobiil-TVle lisada ka kõik lisateenused nagu näiteks salvestamine ja videolaenutus. Ehk plaan on liikuda tasuta pakutavast mobiilisest televisioonist mööda. EMT ütleb, et on sellist tüüpi projektiga esimesed Eestis, terves Skandinaavias ja Baltikumis.

Juba praegu saab ERRi raadio- ja telekanalite programmi vaadata mobiilsetes seadmetes otse ja selle populaarsus aina kasvab.

"Oleme jõudnud juba paari tuhande kasutajani. See number on pidevalt kasvamas. Me ise ennustame, et jõuame kümne tuhandeni selle aasta sees. Kui vaatame otse.err statistikat, siis seal käib päevas läbi nii 10-15 tuhat inimest ja see on ka samamoodi kasvavas trendis," sõnas ERRi veebiarendusjuht Andrius Lokotaš.

2012. aasta lõpuks loodab EMT tuua 4G 70 protsendi elanike kodukohta, mis tähendab seda, et paigaldatakse laiem internetitoru, kuhu mahub rohkem sisu ühekorraga läbi jooksma. EMT konkurentidel Elisal ja Tele 2-l veel klientidele kättesaadavat 4G võrku ei ole, kuid Tele 2 plaanib selle avada sügisel ja Elisa hiljemalt tuleva aasta alguseks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: